Četvrtak, 14 Svibanj 2015 13:00

U tijeku izrada regionalnog masterplana prometne povezanosti

U Požeško - slavonskoj županiji danas je održan sastanak predstavnika četiri slavonske županije sa pomoćnikom ministra pomorstva, prometa i infrastrukture Lukom Vuletićem na temu značenja i sadržaja regionalnog masterplana prometnog razvoja. Prema riječima ravnatelja Zavoda za prostorno uređenje Požeško - slavonske županije Mladenka Solde postojeća prometna strategija dosta je grubo napravljena i ne obuhvaća segmente koje bi trebala te ju je potrebno revidirati s čim su se složili i ostali predstavnici županija. Pomoćnik ministra  Luko Vidović rekao je kako je osnova za povlačenje sredstava iz EU fondova Strategija prometnog razvoja:" Za desetak dana krećemo u reviziju strategije. Strategijom je obuhvaćena cijela Hrvatska koju smo pri izradi podijelili na pet regija. Regija Istočna Hrvatska obuhvaća pet županija i svaka od njih ima svoje zahtjeve koji će se određivati na temelju ekonomskih osnova". Zamjenik župana Željko Jakopović tom prigodom je rekao kako Požeško - slavonska županija neće odustati od izlaza na autocestu. Masterplan prometnog razvoja trebao bi biti gotov do ljeta. 

Pročitano 3393 puta