Ponedjeljak, 25 Svibanj 2015 09:37

Priopćenje za javnost Stožera za zaštitu i spašavanje Požeško - slavonske županije

Na danas održanom sastanku užeg operativnog sastava Stožera za zaštitu i spašavanje Požeško – slavonske županije voditelj obrane od poplava prezentirao je trenutačno stanje vodotokova i moguće ugroze obzirom na najavaljene oborine. Trenutačno stanje je zadovoljavajuće i nije doseglo pripremno stanje obrane od poplava, ali poučeni prijašnjim iskustvima poduzimaju se potrebne radnje kako bi najavaljene oborinske vode zadržali u koritima rijeka i potoka. Licencirana tvrtka Presoflex gradnja u pripremi je s opremom i ljudstvom te njihove ekipe s ekipama Hrvatskih voda konstantno obilaze kritična mjesta. 

Pozivamo pučanstvo da prati stanje i eventualne probleme dojave Županijskom centru za zaštitu i spašavanje na žurni broj 112.

 

 

                     NAČELNIK STOŽERA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE

                               Ferdinand Troha, dipl.ing.

Pročitano 3401 puta