Srijeda, 10 Lipanj 2015 12:47

Srednjoškolci nagrađeni za svoju kreativnost

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Mato Matijević uručili su danas nagrade učenicima i mentorima koje su osvojili na natječaju "Kreativni i neovisni". Požeško-slavonska županija i Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije su povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti od 15. studenog do 15. prosinca  2014. godine raspisali po treći put natječaj “Kreativni i neovisni”, namijenjen svim učenicima srednjih škola u Požeško-slavonskoj županiji, za izradu likovnih radova, plakata, fotografije ili jednominutnog filma na temu Što cigarete/alkohol/kocka/droga čine ljudima?, Imam(o) stav i govorim(o) NE !, te Što imam(o) od toga da kažem(o) NE! Županijsko povjerenstvo u sastavu dr.sc. Vesna Vlašić, mr.Jasmina Kovačević,dr.med.,spec.javnog zdravstva te Dejvid Zombori, mag.psih. izvršilo je odabir najboljih radova u kategoriji najbolji individualni (pojedinačni) uradak, te najbolji grupni uradak, za izradu naprijed navedenih radova. U kategoriji FOTOGRAFIJA najbolji individualni uradci su radovi:Klare Ćavar učenice Gimnazije Požega i Helene Crnković  učenice Ekonomske škole Požega. U kategoriji FILM najbolji individualni uradak je snimila Ingrid Grgurić učenica Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi. U kategoriji PLAKAT najbolji individualni uradci su Ingrid Grgurić i Eme Hiršman učenica Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi te Klare Ćavar  učenice Gimnazije Požega. Najbolji grupni uradci u kategoriji FOTOGRAFIJA su radovi Lee Mirković i Lorene Mandić  učenica Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi te Eme Thur i Elizabete Vuković. U kategoriji FILM  najbolji rad je rad učenica Mellory Nekić, Patricije Gerbec, Marine Mijatović i Patricie Mršić Ekonomske škole Požega. U kategoriji PLAKAT najbolji rad je od članica školskog preventivnog tima Ekonomske škole Požega, rad učenica Andree Josipović, Nikoline Tutić, Ivone Teodorčević, Laure Vuić, Antonije Čirko, Bernardice Šarić,Viktorije Matijević i Monike Stazić. Van kategorije, Povjerenstvu je pristigao rad učenika Poljoprivredno-prehrambene škole Požega (Radijska emisija- „Piti ili ne piti“), rad učenika Marijana Ligenze i Josipa za koji je Povjerenstvo odlučilo nagraditi. Učenici su dobili novčane nagrade, mentori knjige, a Povjerenstvo je odlučilo nagraditi i sve škole (Ekonomsku školu Požega, Katoličku gimnaziju s pravom javnosti u Požegi, Gimnaziju Požega te Poljoprivredno-prehrambenu školu Požega), čiji su učenici sudjelovali na natječaju izradom radova u iznosu od 1.000,00 kn.

 

Pročitano 3589 puta