Utorak, 22 Rujan 2015 13:47

Potpisan Ugovor o razminiranju poljoprivrednih površina

Danas je u Požeško - slavonskoj županiji potpisan Ugovor o razminiranju između Požeško - slavonske županije, Hrvatskog centra za razminiranje i trvrtke Mina plus d.o.o. U ime županije Ugovor je potpisao župan Alojz Tomašević i tom prigodom je rekao:" Ugovor je vrijedan 22,5 milijuna kuna i u roku od 120 dana bit će razminirano 373 ha poljoprivrednih površina naše županije. Planirani rok ovisit će o vremenskim uvjetima, ali sve bi svakako trebalo biti gotovo do proljetne sjetve". Ravnatelj Hrvatskog centra za razminiranje Dražen Jakopec zahvalio je Požeško - slavonskoj županiji na izuzetnoj suradnji koja je i dovela do potrebnih sredstava za razminiranje putem fondova Europske unije. "Tvrtka Mina plus iz Velike Mlake posao će odraditi u suradnji sa 17 tvrtki za razminiranje i ovim projektom dostižemo planirani cilj, a to je preko 20% rasterećenja minsko sumnjivog područja za Požeško - slavonsku županiju. Ukupno 150 pirotehničara biti će na terenu" rekao je Jakopec. Za projekt razminiranja poljoprivrednih površina bila su predviđena sredstva u iznosu od 30,5 milijuna kuna, ali obzirom kako je ponuda bila znatno niža, župan Tomašević predložio je da se ostatak novca, odnosno 8 milijuna kuna, preusmjere za razminiranje Pakraca i Lipika.

Pročitano 3069 puta