Ponedjeljak, 21 Prosinac 2015 12:38

Prijem učenika, mentora i ravnatelja osnovnih i srednjih škola

U povodu božićnih i novogodišnjih blagdana Požeško - slavonska županija nagradila je učenike i mentore osnovnih i srednjih škola koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima i smotrama osvojili zapažene rezultate. Župan Alojz Tomašević primio ih je danas u Županijskoj vijećnici te im uručio zaslužene nagrade i priznanja. Iz osam osnovnih škola nagrađeno je četrdeset učenika i trinaest mentora koji su zapažene rezultate postigli iz fizike, talijanskog jezika, tehničke kulture, sporta i umjetnosti. Zapažene rezultate imali su i učenici srednjih škola, njih 52 i 22 mentora. Glazbena škola osvojila je brojne nagrade u pojedinačnom sviranju tambure, u kategoriji tamburaških sastava i komornih ansambala, kao i u sviranju puhačkih instrumenata. Tehnička škola osvojila je dvije zaltne medalje za inovacije,a u autokedu ima prvaka Hrvatske. Učenici Obrtničke škole najbolji su odjevni tehničari, krojači i tesari u Hrvatskoj. Gimnazijalka Klara Stojčević bila je jedina iz Požege članica ekipe Hrvatske na međunarodnom turniru prirodoslovaca u Srbiji i osvojila je prvo mjesto. U kompjutorskoj daktilografiji na međunarodnom natjecanju učenik Ekonomske škole Dominik Mujanović osvojio je prvo mjesto. 

Pročitano 3514 puta