Četvrtak, 25 Veljača 2016 00:00

Održan Prvi požeški gospodarski forum u Zagrebu

U organizaciji udruge Vallis Aurea, uz potporu Požeško - slavonske županije, gradova i općina županije, danas je u Zagrebu održan Prvi požeški gospodarski forum. Forum je otvorio predsjednik Sabora Republike Hrvatske akademik Željko Reiner, a o gospodarskoj prošlosti Zlatne doline govorio je dr.sc. Hrvoje Potrebica. Predsjednik Županijske gospodarske komore Požega Luka Balenović imao je izlaganje na temu ekonomskih pokazatelja, ključnih gospodarskih grana i subjekata te strateškim potencijalima Požeško - slavonske županije. Nakon uvodnih predavanja uslijedila je zanimljiva panel diskusija o izazovima i potencijalima Požeštine i malih sredina, inovacijama i poticanju poduzetničkog duha i iskorištavanju postojećih prilika. O tome su govorili požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, direktorica Sektora za industriju HGK Tajana Kesić Šapić, predsjednik ŽGK Luka Balenović, predsjednik Uprave JANAF d.d. Dragan Kovačević, predsjednik Uprave Spin Valis d.d. Zdravko Jelčić, predsjednik Uprave Kutjevo d.d. Mladen Itrak i direktor Magma d.o.o. Zdenko Prskalo. Zanimljivo izlaganje o razvoju malih sredina u Japanu imao je veleposlanik Japana u Republici Hrvatskoj Nj.E. Keiji Ide. Dinamična diskusija održana je na kraju Prvog požeškog gospodarskog foruma. O novim vrijednostima kroz inovacije, pozicioniranje, komunikaciju i branding požeškog kraja govorili su doc.dr.sc. Domagoj Hruška, prof.dr.sc. Mislav Ante Omazić, dr.sc. Božo Skoko, Davor Huška i Josip Matić. Forumu su nazočili svi relevantni predstavnici gospodarskog i društvenog života Požeško - slavonske županije, među kojima i saborski zastupnik Franjo Lucić te savjetnik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar - Kitarović Marko Jurčić. Prema riječima organizatora Prvi požeški gospodarski forum organiziran je kako bi se sagledala situacija u kojoj se trenutno nalazi Požeško - slavonska županija te repozicioniranje i rebranding županije. Strateške razvojne aktivnosti trebaju se usmjeriti tako da se maksimalno iskoriste prirodni, proizvodni, društveni i poduzetnički potencijali. U planu udruge Vallis Aurea već su novi projekti koji bi trebali dovesti do realizacije postavljenih ciljeva. 

Pročitano 3484 puta