Ponedjeljak, 11 Travanj 2016 14:16

Župan Tomašević najavio program proslave Dana županije

U povodu Dana Požeško – slavonske županije župan Alojz Tomašević održao je konferenciju za medije prilikom čega je najavio program proslave Dana županije.  Prvog dana proslave u srijedu, 13. travnja 2016. godine, u Županijskoj vijećnici u Požegi održat će se okrugli stol na temu „ Vojna operacija oslobođenja zapadne Slavonije 1991. godine“s početkom u 18 sati, a dan nakon, u četvrtak  u 10.30 sati slijedi polaganje vijenaca kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade u Požegi,  potom Sveta misa u Katedrali sv. Terezije Avilske u 11 sati te Svečana sjednica Županijske skupštine u Gradskom kazalištu Požega s početkom u 13,00 sati. Svečana proslava završava u subotu Županijskim kulturnim mozaikom u sportskoj dvorani OŠ „Dragutina Lermana“ u Brestovcu. Subotnji program najavila je tajnica Zajednice kulturnih udruga Ana Pirović pozvavši sve zainteresirane posjetitelje s obzirom da ove godine na mozaiku nastupaju petnaest KUD-ova, Plesna radionica Ilijane Lončar, tri glazbena društva, TS Hrvatice, udruga zavičajnih pisaca i slikara Matko Peić, društvo sv. Grgur iz Požege i povijesna postrojba Trenkovi panduri. Konferenciji je prisustvovao i ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Požeško – slavonske županije, Mato Matijević koji je najavio otvorenje Centra za zdravlje u srijedu u 11.55 sati u Zavodu za javno zdravstvo Požeško – slavonske županije.

Pročitano 3598 puta