Četvrtak, 14 Travanj 2016 11:39

Održan Okrugli stol na temu "Vojna operacija oslobađanja zapadne Slavonije 1991. godine"

Sinoć je povodom Dana županije u Županijskoj vijećnici održan Okrugli stol na kojem su prisustvovali članovi generalskog zbora, visoki dužnosnici Hrvatske vojske te ministar branitelja brigadni general Tomo Medved. Tema Okruglog stola je bila „Vojna operacija oslobođenja zapadne Slavonije 1991. godine“, a moderator stola dr. Natko Martinić Jerčić rekao je kako su operacije na ovom, zapadnom ratištu najvažnije u povijesti hrvatskog ratovanja te kako javnosti nisu prezentirane na pravi, istinit način. Na okruglom stolu prisustvovali su general pukovnici Josip Vuletić i Slavko Barić, umirovljeni general Marinko Krešić, generali Zvonko Peternel i Kornelije Brkić, brigadiri Željko Samardžija, Krešimir Pavelić, Zdenko Farkaš, Zdravko Andabak i Željko Kalić te bivši predsjednik Kriznog stožera Anto Bagarić. „Podržavam ovakve inicijative koje su usmjerene na to da se ne zaboravi Domovinski rat, briljantna pobjeda i junaci koji su iznijeli Domovinski rat, ali i da se ne zaborave žrtve koje su trajna obveza svih nas koji smo preživjeli“- izjavio je ministar Medved. Inicijator župan Alojz Tomašević uz odobravanje svih sudionika, zaključio je da se uz postojeće medalje vojnih pobjeda uspostavi i medalja Zapadne Slavonije, čime bi se doprinos dragovoljaca iz 1991. godine primjereno vrednovao jer su oni ti koji su dali najveći obol u stvaranju samostalne države hrvatske.

Pročitano 4212 puta