Ponedjeljak, 18 Travanj 2016 00:00

Ministar turizma u radnom posjetu Požeško - slavonskoj županiji

Požeško - slavonsku županiju danas je posjetio ministar turizma Anton Kliman sa suradnicima. Župan Alojz Tomašević primio ih je u svome uredu te su, nakon kratkog upoznavanja ministra sa stanjem turizma u Požeško - slavonskoj županiji, u Županijskoj vijećnici održali radni sastanak sa vlasnicima turističkih gospodarstava, gradonačelnicima, načelnicima i direktorima turističkih zajednica. "Čast mi je ugostiti ministra turizma u našoj županiji. Na radnom sastanku razgovarali smo o mogućnostima razvoja i projektima koji su u pripremi kako bi se na što bolji način razvio turizam u Požeško - slavonskoj županiji. Uvjeren sam da su naši gospodarstvenici danas sa ovoga sastanka otišli zadovoljniji, a i bitna je poruka da moramo zajednički prezentirati ono što imamo kako na domaćem tako i na stranom tržištu" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Ministar Kliman istaknuo je kako će se u svome mandatu posebno orijentirati na razvoj kontinentalnog turizma:" Mi mislimo ozbiljno povezati zelenu i plavu Hrvatsku odnosno da se proizvodi sa ovoga područja nude u našim hotelima na čemu smo već počeli raditi. Ministarstvo turizma i ministarstvo poljoprivrede već razvijaju tu priču. Naime, formirali smo radnu grupu koja već sad prepoznaje sve probleme. Pred nama je veliki posao i kako smo počeli prepoznavati te probleme tako ćemo ih i rješavati. Znamo da ovo područje ima jako puno potencijala i ono što nas najviše veseli je to što ima entuzijazma za razvoj turizma i ovdje smo kako bi pomogli da se to i ostvari". Nakon radnog sastanka ministar Kliman sa suradnicima u pratnji saborskog zastupnika Franje Lucića i požeško - slavonskog župana Tomaševića posjetio je Požešku biskupiju gdje ih je primio biskup msgr.dr. Antun Škvorčević, Crkvu sv. Lovre, Katedralu sv. Terezije Avilske, OPG u vlasništvu obitelji Pandžić te tvrtku Kutjevo d.d. 

Pročitano 3137 puta