Petak, 29 Travanj 2016 12:40

Opća županijska bolnica Požega vraćena Požeško - slavonskoj županiji na upravljanje

Nakon tri godine sanacije i vodstva pod upravljačkim pravima Ministarstva zdravlja Opća županijska bolnica odlukom ministra zdravlja i Vlade Republike Hrvatske vraćena je Požeško – slavonskoj županiji na upravljanje. Povodom zakonske obveze prijenosa upravljačkih prava koja ističe 01. svibnja danas je održana prva sjednica Upravnog vijeća Opće županijske bolnice Požega na kojoj je konstituirano novo Upravno vijeće i v.d. ravnatelja bolnice. U ime Požeško-slavonske županije imenovana su tri člana Upravnog vijeća Marijan Aladrović, kao predsjednik te članovi Slobodan Manović iz Požege i Marijan Širac iz Pakraca. Prema odluci stručnog vijeća Opće županijske bolnice dr. Ivan Vukoja je predstavnik liječnika i stručnog vijeća, a Nela Petrović predstavnica djelatnika bolnice. Vršitelj dužnosti ravnatelja bolnice do raspisivanja natječaja je dr. Željko Glavić, koji je do sada izvrsno upravljao požeškom i pakračkom bolnicom. „Tijekom ove godine uz pomoć struke odredit ćemo model funkcioniranja bolnice u Pakracu, a on će najviše ovisiti o ekonomskim pokazateljima. Ovom prilikom bih čestitao ravnatelju dr. Glaviću, članovima vijeća, svim liječnicima i svim djelatnicima bolnice na dosadašnjem  radu i uz želju za što uspješniji rad u budućnosti. Također bih istaknuo kako u protekle tri godine u procesu sanacije prošla vlada nije učinila ništa konkretno jer je dug pod njihovim vodstvom povećan s 28 na nešto više od 37 milijuna kuna“ izjavio je župan Tomašević.

Pročitano 4120 puta