Srijeda, 08 Lipanj 2016 13:08

Dodjela nagrada "Kreativni i neovisni"

Župan Alojz Tomašević i ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Mato Matijević uručili su danas nagrade učenicima čiji radovi su proglašeni najboljima na natječaju "Kreativni i neovisni". Požeško-slavonska županija (Županijsko stručno povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe droga) i Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije su povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti od 15. studenog do 15. prosinca  2015. godine raspisali četvrtu godinu za redom natječaj “Kreativni i neovisni”,  koji je po prvi puta bio namijenjen i učenicima osmih razreda osnovnih škola te kao i prošlih godina učenicima srednjih škola u Požeško-slavonskoj županiji za izradu likovnih radova, plakata, fotografije ili jednominutnog filma na temu Što cigarete/alkohol/kocka/droga čine ljudima?, Imam(o) stav i govorim(o) NE !, te Što imam(o) od toga da kažem(o) NE! Natječaj je bio otvoren od 14.prosinca 2015. do 15. svibnja 2016.  Nakon što je Povjerenstvo za odabir svake škole izvršilo selekciju pristiglih radova, ista su dostavljena Županiji te je županijsko povjerenstvo u sastavu: dr. Jasmina Kovačević, Dejvid Zombori, Danijela Starčević i Ana Pirović odabralo najbolje. Na natječaju su sudjelovale 4 osnovne škole s područja naše županije: OŠ fra Kaje Adžića Pleternica (kategorija: likovni radovi i kategorija film), OŠ Lipik (kategorija: likovni rad), OŠ braće Radića Pakrac (kategorija: fotografija), OŠ Vilima Korajca Kaptol (kategorija: likovni radovi) i dvije srednje škole: Ekonomska škola Požega (kategorije: plakat, fotografija, likovni radovi, film) i Katolička gimnazija s pravom javnosti u Požegi (kategorije: plakati  i fotografije). Najbolji radovi nagrađeni su novčanim iznosom koji su osigurali Požeško - slavonska županija i Zavod za javno zdravstvo Požeško - slavonske županije. 

 

Pročitano 3817 puta