Četvrtak, 09 Lipanj 2016 14:03

Projekt "Obrazujmo se zajedno II" uspješno priveden kraju

U Županijskoj vijećnici danas je održana završna konferencija projekta „Obrazujmo se zajedno II“. Konferenciji su nazočili požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, direktorica razvojne agencije Panora Senka Horvat, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti dr. Vesna Vlašić, voditelj projekta Danijel Majer, ravnatelji škola te pomoćnici u nastavi. Cilj projekta bio je pružiti potporu uključivanju učenika s teškoćama u osnovnoškolske i srednjoškolske ustanove na području Požeško-slavonske županije, kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje, a sve uz potporu senzibilizirane javnosti. Projekt se provodio u 11 osnovnih i 2 srednje škole s područja Požeško – slavonske županije. Kroz projekt je prošlo ukupno 129 osoba: 77 učenika, 41 pomoćnik u nastavi, 8 osoba je išlo na dodatnu edukaciju, od kojih su neki kasnije i uključeni u projekt, te voditelj projekta. Projekt „Obrazujmo se zajedno II“ sufinanciran je sredstvima Europske unije, Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014.-2020., u okviru natječaja „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“ u sklopu mjera Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Ukupna vrijednost projekta je 1,73 milijuna kuna od čega bespovratnih sredstava iznosa od 1,64 milijuna kn, dok su sredstva Požeško - slavonske županije iznosila 86.500,00 kn. U tijeku je priprema dokumentacije za novi natječaj i očekuje se da će 60-ak učenika i iduće školske godine imati pomoćnike u nastavi. 

 

Pročitano 2804 puta