Petak, 10 Lipanj 2016 10:57

Održano predavanje "Demografski alarm i egzodus mladih obitelji iz Hrvatske"

Sinoć je u prostorijama Hrvatske gospodarske komore u Požegi održano predavanje na temu "Demografski alarm i egzodus mladih obitelji iz Hrvatske - Kako zaustaviti negativan trend?". Predavanje je održao dr.sc. Stjepan Šterc demograf sa Prirodoslovno-matematičkog fakulteta iz Zagreba. "Demografska problematika zaista je jedna od ključnih, odmah nakon gospodarske ili uz nju. To je problem o kojem Hrvatska mora ozbiljno razmisliti i napraviti revitalizacijske planove. Nesigurnost koju mlada populacija u Hrvatskoj osjeća dominantni je faktor njihove odluke o iseljavanju i posebno je to izraženo u Slavoniji gdje smo svjedoci svakodnevnog odlaska mladih i to je nešto što razara hrvatsku budućnost" rekao je tom prigodom dr. Šterc. Predavanju je nazočio i požeško - slavonski župan Alojz Tomašević.

Pročitano 3545 puta