Ponedjeljak, 13 Lipanj 2016 08:15

Festival graševine u Kutjevu

Protekloga vikenda u Kutjevu je održan Festival graševine - Kutjevo 2016. U sklopu festivala održan je Simpozij o graševini kojemu je nazočio i ministar poljoprivrede Davor Romić. Nakon stručnih izlaganja i predavanja priznatih stručnjaka na razne teme uručene su nagrade i priznanja najboljima. Naime, udruga Kutjevački vinari organizirala je ocjenjivanje graševine s područja cijele Hrvatske. Od 123 uzorka graševine 55 je dobilo Zlatnu medalju berbe 2015., osam je dobilo Zlatnu medalju berbe 2014. i starijih godišta, 39 graševina je dobilo srebrnu medalju, 9 graševina je dobilo brončanu medalju te sedam graševina Veliko zlato. Nagrade i priznanja uručili su ministar Romić, zamjenik župana Ferdinand Troha i gradonačelnik grada Kutjeva Josip Budimir. Nakon Simpozija održana je utrka traktora i svečana povorka čemu je nazočio i požeško - slavonski župan Alojz Tomašević.

Pročitano 3285 puta