Subota, 11 Lipanj 2016 00:00

Obilježena obljetnica osnutka 63. samostalne gardijske bojne Požega

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Trgu 123. brigade u Požegi danas je započelo obilježavanje 25. obljetnice osnutka 63. samostalne gardijske bojne Požega. U ime predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar - Kitarović vijenac je položio požeško - slavonski župan Alojz Tomašević. Vijence su položili i Udruga ratnih veterana 63. samostalne gardijske bojne, roditelji i djeca poginulih branitelja, predstavnici Ministarstva branitelja, županije u čijem izaslanstvu je bio i saborski zastupnik Franjo Lucić, vojarne, grada Požege te mnogi drugi. Nakon polaganja vijenaca nazočni su se mimohodom ulicama grada Požege uputili prema crkvi Sv. Duha gdje je služena i Sveta misa za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje.

Pročitano 2723 puta