Srijeda, 15 Lipanj 2016 00:00

Župan održao redovnu koordinaciju s gradonačelnicima i načelnicima

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević održao je danas redovnu koordinaciju s gradonačelnicima i načelnicima Požeško - slavonske županije. Na koordinaciji se razgovaralo o gospodarskoj situaciji, projektima, bazenima u Velikoj, stanju u vatrogastvu te izlazu na autocestu kao najvažnijem projektu. "Pripremamo se za velik broj natječaja krajem lipnja i početkom srpnja koji će se otvoriti kako za ruralni razvoj tako i za druge mjere poticaja. Gradovi Pakrac i Lipik su pohvaljeni za prihvat sredstava za očuvanje okoliša koji su najbolji u Hrvatskoj. Isto tako, Velika i Kutjevo koji su do prije dvije ili tri godine bili u velikim financijskim poteškoćama, gotovo da više nemaju niti kune duga. Također sam ponosan na izvješće Državne revizije koje govori da se financijama u Županiju upravljalo metodom dobrog gospodara. To je za nas jako važno jer se pripremamo za fondove, a ako su financije stabilne i revizorska izvješća dobra onda nemamo ograničenja za  apliciranje i eventualno zaduženje zbog nekog određenog projekta koji bi trebali sufinancirati" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Na  Koordinaciji su, uz župana, gradonačelnike i načelnike, nazočili i zamjenici župana Ferdinand Troha i Željko Jakopović. 

Pročitano 2905 puta