Subota, 25 Lipanj 2016 15:05

Svečana prisega dragovoljnih ročnika

U Središtu za temeljnu obuku, Zapovjedništva za obuku i doktrinu „Fran Krsto Frankopan“, Hrvatske kopnene vojske u Požegi danas je održana svečana prisega 17. naraštaja dragovoljnih ročnika. Svečanu prisegu položilo je 498 ročnika, od kojih je 50 ročnica. Izaslanik ministra obrane RH, Zoran Piličić tom prigodom ččestitao je svim ročnicima 17. naraštaja te je rekao: „Ovim činom pristupili se pobjedničkim oružanim snagama RH zbog čega budite ponosni jer je naša vojska u svojoj povijesti ispunila sve zadaće“. Polaganju svečane prisege nazočio je župan Alojz Tomašević te zamjenik načelnika Glavnog stožera OS RH general pukovnik Drago Matanović, generalni vikar vojnog ordinarijata Jakov Mamić, predstavnici državnih institucija i udruga proisteklih iz domovinskog rata kao i drugi predstavnici Obrambenih snaga Republike Hrvatske.

Pročitano 3183 puta