Ponedjeljak, 27 Lipanj 2016 09:28

Međunarodni konjički turnir u Pleternici

U organizaciji Konjičkog kluba Pleternica i Grada Pleternice proteklog vikenda je održan tradicionalni 10. Međunarodni konjički turnir na kojem je sudjelovalo trideset natjecatelja iz Hrvatske, Mađarske, Italije i prekooceanskog Čilea. Trodnevno natjecanje održano je u vožnji zaprega, a održano je i Prvenstvo Hrvatske za jednoprege i dvoprege. Turnir je otvorio veleposlanik Čilea Juan Luis Nilo Valledor, a goste i natjecatelje pozdravila je gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. „Ovo je jedini turnir u Hrvatskoj na kojem se voze kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo i Grad Pleternica je uistinu ponosni domaćin. Možemo se ponositi odazivom natjecatelja iz Europe, ali i svijeta jer danas imamo i natjecatelja iz dalekog Čilea. Želimo i dalje unaprjeđivati turnir kroz razvoj  infrastrukture na samom hipodromu kako bi u konačnici privukli turiste i izvan Požeško – slavonske županije koji bi došli pogledati konjički turnir, ali i sve drugo što Pleternica nudi“ – izjavila je gradonačelnica Antonija Jozić. Natjecatelje i sve prisutne pozdravio je i župan Alojz Tomašević koji je istaknuo kako ljubav prema predivnim i plemenitim životinjama u Slavoniji ne prestaje te da u budućnosti očekuje još više sudionika i novih zaljubljenika u konjički sport. U međunarodnom dijelu natjecanja u kategoriji dvoprega najbolji je bio Talijan Jozef Dibak, drugi je bio Mađar Nandor Galambos, a treće mjesto, također Mađaru pripalo je Mezeiu Zsoltu . Pobjednik Prvenstva Hrvatske za dvoprege je David Sušac, drugo mjesto osvojio je Darijo Dorušak, a treće mjesto zauzeo je Adam Dorić. U natjecanju jednoprega najbolji je bio Tomislav Drenjančević, dok je drugo, odnosno treće mjesto pripalo Marku Albertoviću i Ivanu Luciću. Trodnevni program turnira bio je izrazito bogat te je tom prigodom održan Sajam udruga, a posjetitelji su mogli uživati u besplatnom jahanju, lovačkom čobancu prodavanog u humanitarne svrhe, natjecanjima u slavonskim kolima, tekličkom jahanju i šokačkoj alki.

Pročitano 3311 puta