Utorak, 28 Lipanj 2016 14:55

Veleposlanik Indije u radnom posjetu Požeško – slavonskoj županiji

Veleposlanik Indije u Republici Hrvatskoj nj.e.  Sandeep Kumar posjetio je Požeško – slavonsku županiju s ciljem povezivanja županije s Republikom Indijom. Župan Alojz Tomašević na radnom sastanku za okruglim stolom uz domaćine, zamjenike Ferdinanda Trohu i Željka Jakopovića ugostio je indijskog veleposlanika, predsjednika Županijske gospodarske komore Luku Balenovića i gradonačelnika Požege Vedrana Neferovića. Nj.e. Sandeep Kumaru ovo je prvi posjet Požeško – slavonskoj županiji s obzirom da je on novi indijski veleposlanik. Tom prigodom župan Alojz Tomašević i predsjednik Županijske gospodarske komore Luka Balenović upoznali su ga s industrijom naše županije prilikom čega su iznijeli podatke i trenutno stanje županije koje se odnosi na drvoprerađivačku, prehrambenu, ali i metaloprerađivačku industriju koje su u odličnoj poziciji s obzirom da se većina tih proizvoda izvozi na strana tržišta.  Istaknuo je župan Tomašević i proizvodnju stakla, vina i poljoprivredu koja ima gotovo najviše prostora za napredak. Iznio je župan i mogućnost razvitka turizma posebice zdravstvenog koji je prije ratnih razaranja bio na visokoj razini, a čiji se rezultati polako vraćaju na prijeratnu razinu razvijenosti. Gradonačelnik Vedran Neferović iznio je svoja stajališta o kulturnom i društvenom životu Požege te mogućnost upoznavanja indijske kulture na nekoj od budućih manifestacija u Požegi. Prostora za strana ulaganja ima te su usuglašene smjernice sljedećeg sastanka koji bi se mogao održati s ekonomskim odjelom veleposlanstva i predstavnicima poduzetnika s prostora Požeško – slavonske županije u organizaciji Županijske gospodarske komore. Veleposlanik nj.e. Sundeep Kumar naglasio je kako je njegova namjera potaknuti gospodarske odnose Indije i Hrvatske ali i suradnju na kulturnom planu.

Pročitano 3015 puta