Petak, 26 Kolovoz 2016 13:00

Pomoćnici u nastavi i ove godine pomagati će djeci sa poteškoćama

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević potpisao je danas ugovore sa ravnateljima osnovnih i srednjih škola koji će i ove godine imati pomoćnike u nastavi. Projekt kroz koji će 52 učenika sa poteškoćama imati pomoć 42 pomoćnika u nastavi vrijedan je 1,8 milijuna kuna. "Ovaj projekt, koji već treću godinu provodimo,  od iznimne ja važnosti kako za djecu kojima je pomoć potrebna tako i za mlade ljude koji će im pomagati. Mislim da je ovdje od svega najbitnije zadovoljstvo svih učesnika jer smo do sada dobivali samo pozitivne povratne informacije" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Osim pomoći učenicima sa poteškoćama ove školske godine osigurani su i besplatni obroci za učenike kojima roditelji nisu u mogućnosti podmirivati troškove. 

Pročitano 2894 puta