Ponedjeljak, 05 Rujan 2016 00:00

Gospodarstvenici Požeško - slavonske županije predstavit će se na sajmu u Austriji

Danas je u Županijskoj gospodarskoj komori u Požegi održana sjednica Gospodarskog vijeća kojoj je nazočio i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. Predsjednik komore Luka Balenović je vodećim gospodarstvenicima s područja županije prezentirao aktualne pokazatelje stanja gospodarstva prema kojima županija ostvaruje značajan suficit u međunarodnoj razmjeni roba i usluga. Župan Tomašević gospodarstvenike je upoznao sa sajmom u sklopu Dana Hrvatske u Grazu koji će se održati početkom listopada te ih pozvao na zajedničko predstavljanje mogućnosti gospodarstva Požeško-slavonske županije što su nazočni gospodarstvenici i prihvatili. Glavni opunomoćenik Hrvatsko-austrijske trgovinske komore Slavko Begić podsjetio je na činjenicu kako je Austrija najveći strani investitor u Hrvatskoj te obećao pomoći gospodarstvenicima u ostvarivanju kontakata sa potencijalnim partnerima.

Pročitano 2781 puta