Četvrtak, 08 Rujan 2016 00:00

Obilježeno 25 godina od pokolja u Kusonjama

U organizaciji Udruge obitelji poginulih hrvatskih branitelja Domovinskog rata RH Kusonje 91-93 danas je u Kusonjama obilježena 25. godišnjica pogibije dvadeset hrvatskih branitelja i 23. godišnjica pogibije troje hrvatskih branitelja u Kusonjama. Komemoracija za poginule hrvatske branitelje održana je kod kapelice Male Gospe u Kusonjama, a nazočnima su se obratili izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Ante Deur, ministar branitelja Tomo Medved, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs, gradonačelnica grada Pakraca Anamarija Blažević i umirovljeni pukovnik Hrvatske vojske Drago Novaković. Misu zadušnicu za poginule hrvatske branitelje predvodio je bjelovarsko-križevački biskup msgr.dr. Vjekoslav Huzjak.

Pročitano 2689 puta