Srijeda, 14 Rujan 2016 00:00

Početkom iduće godine počinju radovi na orljavskom nasipu

Danas je u Županijskoj vijećnici održan radni sastanak generalnog direktora  Hrvatskih voda Zorana Đurokovića i njegovih suradnika sa požeško-slavonskim županom Alojzom Tomaševićem, njegovih zamjenika i saborskog zastupnika Franje Lucića. "Iznimno mi je drago što su danas ovdje s nama predstavnici Hrvatskih voda predvođeni generalnim direktorom Zoranom Đurokovićem koji mogu dati odgovore na pitanja koja sve nas muče. Svi dobro znamo što znači obrana od poplava i navodnjavanje za našu županiju. Požeško-slavonska županija u posljednjih nekoliko godina strdala je toliko da je svaka investicija uložena u obranu od poplava opravdana" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Generalni direktor Đuroković istaknuo je kako mu je drago što postoji velika zainteresiranost i poticaj Požeško-slavonske županije kako bi se problemi riješili: "Upravo ta zainteresiranost i zalaganje je ono što Hrvatske vode žele, a to je imati partnere u županijama i jedinicama lokalne samouprave. Dogovorili smo vrlo čvrstu i ubrzanu dinamiku i pripremom radova, prije svega na orljavskom nasipu, građanima želimo poslati poruku da imamo ozbiljnu namjeru u što će se i uvjeriti početkom iduće godine. Moramo imati na umu da su štete koje se događaju uvijek veće od potrebnih ulaganja".

Pročitano 2734 puta