Subota, 17 Rujan 2016 00:00

Svečano obilježena 25. obljetnica oslobođenja vojarne i Dan hrvatskih branitelja

Svetom misom zadušnicom u kapeli sv. Ivana Krstitelja u požeškoj vojarni te polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Trgu 123. brigade počelo je danas obilježavanje 25. obljetnice oslobođenja požeške vojarne i Dana hrvatskih branitelja Požeško-slavonske županije. Nakon odavanja počasti mimohodom pobjednika nazočni su se uputili prema požeškoj vojarni gdje je održan prigodni program. U funkciji izaslanika predsjednice RH Kolinde Grabar - Kitarović požeško - slavonski župan Alojz Tomašević prigodnim govorom obratio se nazočnima: "Danas je dan kada se treba slaviti. Mi smo ti koji smo imali čast biti suvremenici i sudionici stvaranja moderne hrvatske države. Ovdje je došlo do prekretnice u ratu, u Zapadnoj Slavoniji izborena je prva pobjeda u ratu nakon pada Vukovara i zbog toga sam i pokrenuo inicijativu uspostavljanja medalje Zapadna Slavonija kako bi se sačuvala uspomena na tu bitnu vojnu operaciju".

Pročitano 4009 puta