Srijeda, 21 Rujan 2016 00:00

Obilježena 25. obljetnica udruge Specijalne jedinice policije Trenk

Odavanjem počasti kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade u Požegi, Svetom misom u Katedrali sv. Terezije Avilske te Svečanom akademijom danas je obilježena 25. obljetnica osnutka udruge Specijalne jedinice "Trenk". Uz članove obitelji i pripadnike postrojbe svečanosti su nazočili izaslanik predsjednice RH Kolinde Grabar - Kitarović general Mladen Markač, ministar branitelja Tomo Medved, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, pomoćnik ministra regionalnog razvoja Davor Huška te mnogi drugi. Nazočnima se na svečanosti prvi obratio predsjednik udruge Željko Grgić i podsjetio na ratni put pripadnika udruge. "Požeština je oslobođena na Božić, a potom i drugi dijelovi zapadne Slavonije što je bio prvi oslobođeni teritorij nakon pada Vukovara. Vjerujem da ćemo ove godine uspostaviti medalju Zapadna Slavonija o čemu smo razgovarali i s Predsjednicom" rekao je u svom govoru župan Tomašević. General Markač osvrnuo se sadašnjost:"Htjeli smo svoju državu i izborili se za nju. Danas se moramo pitati ako imamo najljepšu državu na svijetu zašto ne živimo dobro? Da li naše vodstvo zna iskoristiti tu ljepotu i bogatstvo? Nadam se da će novo vodstvo to znati". Prije Svečane akademije otkriveno je spomen obilježje poginulim specijalnim policajcima kod zgrade policije. Spomenik su otkrili Klara Jeger, nećakinja poginulog specijalca Danijela Andrića, i ratni zapovjednik jedinice Trenk Ranko Lovrić.

Pročitano 2874 puta