Petak, 25 Studeni 2016 14:22

Počeli radovi na školama u Tekiću i Cerovcu

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević obišao je danas radove na područnim školama u Tekiću i Cerovcu. "Požeško-slavonska županija sufinancirat će radove na školama kako bi škole bile u punoj funkciji i onakve kakve trebaju biti na zadovoljstvo naših učenika"rekao je tom prigodom župan Tomašević. Energetskom obnovom područne škole u Tekiću obnovit će se ovojnica zgrade, napravit će se kompletna toplinska izolacija i izmjena vanjske stolarije. Ukupna vrijednost radova je preko 500 tisuća kuna od čega bespovratna sredstva iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Europskog fonda za regionalni razvoj iznose  oko 330 tisuća kuna  te Požeško-slavonske županije  oko 170 tisuća kuna. Energetskom obnovom područne škole u Cerovcu također će se obnoviti ovojnica zgrade i napraviti kompletna toplinska izolacija. Ukupna vrijednost ovog projekta je oko 330 tisuća kuna, bespovratna sredstva iznose oko 230 tisuća kuna i Županija sufinancira sa iznosom oko 100 tisuća kuna. Radove su danas obišli i zamjenik župana Ferdinand Troha, načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević i ravnatelj škole Boško Obradović.

Pročitano 2446 puta