Utorak, 29 Studeni 2016 13:43

Požeško-slavonska županija bez mina do 2018. godine

Danas je potpisan ugovor o razminiranju poljoprivrednih površina Požeško-slavonske županije između Hrvatskog centra za razminiranje,Požeško-slavonske županije i predstavnika zajednice ponuditelja Titan d.o.o. Požega. Vrijednost potpisanog ugovora je 31,7 milijuna kuna, a trebalo bi biti razminirano preko 370 ha površine. "Inicijativa Požeško-slavonske županije u suradnji sa Hrvatskim centrom za razminiranje je bila pomoći poljoprivrednicima i poljoprivredne površine staviti u punu funkciju, ali isto tako i poboljšati sigurnost naših poljoprivrednika, lovaca i svih ljudi koji žive u blizini područja zagađenog minama. Nakon 25 godina napokon ćemo moći u potpunosti razvijati naše gospodarstvo" rekao je prigodom potpisivanja ugovora župan Alojz Tomašević. Ravnatelj Hrvatskog centra za razminiranje Dražen Jakopec istaknuo je kako je u Hrvatskoj od mina smrtno stradalo 516 osoba, a milijarde kuna otišle su u nepovrat zbog nemogućnosti gospodarske revitalizacije prostora. Direktor tvrtke Titan d.o.o. Požega Alen Majsec rekao je kako jedva čekaju početak radova te dodao: "Na projektu će biti angažirano dvadesetak tvrtki s više od tristo pirotehničara, petnaestak strojeva i dvadeset pasa za detekciju minsko-eksplozivnih sredstava. Zbog vremenskih uvjeta početak radova očekujemo u rano proljeće, a završiti planiramo za 150 radnih dana".
Pročitano 2871 puta