Petak, 02 Prosinac 2016 14:18

Obilježena tužna 25. obljetnica pogibije jedanaestorice hrvatskih branitelja na bazi "Papuk"

Davor Dragić, Jozo Koutni, Tade Nikić, Branko Peći, Damir Pišmiš, Tomo Perić, Tomislav Pranjković, Vinko Tomašević, Ivica Zlomislić, Anđelko Tule, Tomislav Vužić - Mohenski. Imena su to jedanaestorice hrvatskih branitelja poginulih 02. prosinca 1991. godine na bazi "Papuk" u blizini Velike za koje su danas brojna izaslanstva položila vijence i zapalila svijeće među kojima i izaslanik predsjednice RH Ivan Krupec, izaslanik predsjednika Vlade RH i ministra obrane pukovnik Stanislav Jolić, izaslanik ministra branitelja Jozo Katić. U ime Požeško -slavonske županije počast su odali župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović. Molitvu za poginule predvodio je velički župnik Mario Sanić.  Nakon obilježavanja obljetnice kod spomen obilježja na Papuku načelnik općine Velika Vlado Boban pozvao je sve sudionike na toplu okrijepu. Tom prigodom župan Tomašević uputio je riječi zahvale i ohrabrenja roditeljima poginulih hrvatskih branitelja i istaknuo kako se žrtva njihovih hrabrih sinova nikada ne smije zaboraviti te  prezentirao izgled novog spomenika u spomen njihovim hrabrim sinovima. Idejno riješenje spomenika na Papuku izradio je arhitekt Andrija Rusan.

Pročitano 2826 puta