Petak, 03 Veljača 2017 19:42

Župan Tomašević na sjednici Odbora regija EU u Bruxellesu

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević sudjelovao je na plenarnoj sjednici Odbora regija Europske unije u Bruxellesu. Odbor regija savjetodavno je tijelo Europske unije koje čine izabrani lokalni i regionalni predstavnici iz svih 28 država članica. Tijekom godine održi se najviše šest plenarnih sjednica. Na Sjednici kojoj je nazočio župan Tomašević razgovaralo se o Europi. Naime, nekoliko kriza koje su imale i vanjske i unutarnje uzroke izazvalo je kritiku i nezadovoljstvo građana Europe. Imajući to na umu Europski odbor regija pokrenio je ulazni proces pod nazivom Prošlost, sadašnjost i budućnost Europe. Predsjednik Europskog vijeća Donald Tusk zatražio je od Odbora izradu mišljenja Promišljanje o Europi: glas regionalnih i lokalnih vlasti za obnovu povjerenja u Europsku uniju. U sklopu navedene sjednice usvojena je rezolucija koja će poslužiti kao doprinos europskom sastanku na vrhu u ožujku 2017. godine u Rimu.

Pročitano 2789 puta