Ponedjeljak, 20 Veljača 2017 10:37

Požeško-slavonskoj županiji 31,7 milijuna kuna za razminiranje

Od strane Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, temeljem članka 17. Pravilnika o dodjeli potpore za Razminiranje poljoprivrednog zemljišta iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske i natječaja za podnošenje zahtjeva za potporu iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj donesena je Odluka o dodjeli sredstava Požeško-slavonskoj županiji. Nakon provedenog postupkajavne nabave koji je dovršen donošenjem odluke o odabiru te potpisanog ugovora o razminiranju poljoprivrednih površina na području Požeško-slavonske županije površine 3.706.367 četvornih metara, od strane Agencije provedena je administrativna obrada zahtjeva za potporu kojom je utvrđeno da je Požeško-slavonska županija, kao korisnik, udovoljila uvjetima propisanim pravilnikom i natječajem. Navedenom Odlukom o dodjeli sredstava Požeško-slavonskoj županiji dodjeljuje se potpora u iznosu od 31.765.767,44 kune za podmjeru 5.2. "Potpora za ulaganja u obnovu poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama, nepovoljnim klimatskim prilikama i katastrofalnim događajima"/Operacija "Razminiranje poljoprivrednog zemljišta".

Više na linku: https://www.hcr.hr/hr/aktualnostCijela.asp?ID=2411

 

Pročitano 3073 puta