Utorak, 21 Veljača 2017 17:15

Okrugli stol "Uloga gradova u razvoju poduzetništva i EU fondova"

Okrugli stol pod imenom "Uloga gradova u razvoju poduzetništva i EU fondova" danas je održan u organizaciji Udruga gradova i Poslovnog dnevnika u prostorijama Hrvatske gospodarske komore u Požegi. Cilj okupljanja je poticanje procesa decentralizacije i jačanje uloge jedinice lokalne samouprave u stvaranju poticajne poduzetničke klime, te postizanje jače sinergije jedinica lokalne samouprave i poduzetnika. Vladimir Nišević, glavni urednik Poslovnog dnevnika pozdravio je i otvorio skup naglasivši važnost gradova i lokalne zajednice u poticanju poduzetništva. U pozdravnim govorima nastupili su još gradonačelnik Požege Vedran Neferović kao domaćin, te Željko Turk kao gradonačelnik Zaprešića i predsjednik Udruge gradova u RH. Nakon uvodnog dijela i prezentacije Vedrana Neferovića "Kako Požega potiče poduzetništvo?" uslijedila je prva panel diskusija "Uloga gradova u razvoju poduzetništva" u kojoj su sudjelovali Željko Turk, Vedran Neferović, predsjednik uprave Spin Valis d.d. Zdravko Jelčić, predsjednik Hrvatske gospodarske komore ŽK Požega Luka Balenović i vlasnik tvrtke Magma d.o.o. Zdenko Prskalo. Okruglom stolu, uz brojne predstavnike iz gospodarstva i institucija vezanih uz gospodarstvo, nazočili su požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, zastupnik u Hrvatskom saboru Franjo Lucić, gradonačelnik Lipika Vinko Kasana, gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić te načelnici općina s područja županije. Panel diskusiji priključio se župan Aloj Tomašević rekavši kako je ključno decentralizirati sustav i dati veće ovlasti jedinicama lokalne samouprave kako bi one u daljnjem postupku najbolje poticale razvoj poduzetništva. Prezentaciju na temu "EU fondovi-novac koji čeka" održao je pročelnik Upravnog odjela za europske integracije Grada Požege Marko Šostar, nakon čega je održana i druga panel diskusija "EU fondovi iz perspektive lokalne samouprave" u kojoj su sudjelovali Dragan Jelić pomoćnik ministrice regionalnog razvoja i fondova Europske Unije, Vedran Neferović, Antonija Jozić, Senka Horvat direktorica PANORA-e, Razvojne agencije Požeško-slavonske županije, Ariana Vela konzultantica za EU fondove i poduzetnica i Dražana Halar, voditeljica radne skupine Udruge gradova za EU fondove i projekte.

Pročitano 2858 puta