Utorak, 14 Ožujak 2017 15:55

Potpisan ugovor o energetskoj obnovi Osnovne škole Vilima Korajca u Kaptolu

Danas je u Osnovnoj školi Vilima Korajca u Kaptolu potpisan ugovor o izvođenju radova za projekt energetske obnove Osnovne škole Vilima Korajca. Radove će izvoditi tvrtka Iver d.o.o. iz Čepina. Zgrada će dobiti novu toplinsku izolaciju vanjskih zidova, toplinsku izolaciju stropa prema negrijanom prostoru te će bit izmjenjena vanjska stolarija. Vrijednost projekta iznosi oko 1 milijun kuna od čega su sredstva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost oko 580 tisuća kuna, Europski fond za regionalni razvoj sudjeluje s iznosom oko 290 tisuća kuna, dok će ostatak iznosa financirati Požeško-slavonska županija. Ušteda energije nakon izvedenih radova biti će preko 50%. Zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha izrazio je kako je zadovoljstvo biti na početku još jedne uspješne priče te je istaknuo kako je ovo još jedan u nizu potpisanih ugovora s kojim započinje provedba energetske obnove. Radovi će započeti uskoro, a dovršetak se očekuje za 6 mjeseci.

Pročitano 2685 puta