Četvrtak, 30 Ožujak 2017 12:11

Domaćim lovačkim društvima u zakup preko sto tisuća hektara površina

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević potpisao je danas ugovore sa predsjednicima 24 lovačka društva o zakupu zajedničkih lovišta na području Požeško - slavonske županije. Potpisanim ugovorima lovačka društva u kojima djeluje 1.300 lovaca dobili su u zakup na deset godina preko sto tisuća hektara lovišta. "Zahvaljujem vam se na proteklom periodu i čestitam unaprijed na novih 10 godina. Kao lovac se od prvog dana mandata zalažem da zakupci mogu biti jedino lovačka društva jer ste pokazali i dokazali da ste dobri gospodari. Požeško-slavonska županija obvezala se financirati izradu lovno-gospodarske osnove za sva lovačka društva, a ove godine ćemo kroz potpore vratiti društvima polovicu sredstava lovozakupnine" rekao je prigodom potpisivanja ugovora župan Tomašević.

Pročitano 2931 puta