Nedjelja, 02 Travanj 2017 00:00

U Požegi održana Sarmijada

U organizaciji Požeške kronike danas je u požeškom hotelu Grgin dol održana 4. Sarmijada. U pripremanju sarme natjecala su se kulturno umjetnička društva "Poljadija" Grabarje, "Rama" Pleternica, "Požeška dolina" Požega, "Slavonija" Jakšić, "Bektež" Bektež te Valpovčani, Novogradišćani, Zajednica žena HDSSB-a i Manuela Ferić. Prema ocjeni žirija najbolju sarmu pripremili su  članovi KUD Rama iz Pleternice, a Zlatnu plaketu i vrijedne nagrade uručio im je požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. "Čestitam članovima kulturno umjetničkog društva Rama koji su danas ripremili najbolju sarmu. Presretan sam kad vidim ovo zajedništvo i ljubav prema našoj prekrasnoj Slavoniji i ljude koji njeguju tradiciju kraja iz kojega dolaze. Sve nas to oplemenjuje" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Nagrade ostalim sudionicima dodjelili su organizator Vladimir Protić, zamjenik župana Ferdinand Troha i zamjenik gradonačelnika Darko Puljašić.

Pročitano 2823 puta