Ponedjeljak, 03 Travanj 2017 13:56

Župan održao sastanak sa gradonačelnicima i načelnicima

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević održao je danas koordinaciju sa gradonačelnicima i načelnicima. Teme sastanka bile su analiza do sada učinjenog na području gradova odnosno općina, planovi za nadolazeće razdoblje i projekti. "Gradovi i općine su spremni za otvaranje novih natječaja. Da su naše agencije sposobne za privlačenje sredstava iz fondova Europske unije pokazatelj je projekt energetske obnove škola i institucija kojima je osnivač Županija. Danas smo razgovarali i o pokretanju zajedničkog stava prema Ministarstvu turizma jer smo svjesni da naša županija ima ogroman potencijal, a i pri kraju je izrada strategije razvoja naše županije.  Ovih dana očekujemo i raspisivanje natječaja za izgradnju nasipa za obranu od poplave od Kuzmice prema Pleternici što je svakako važno, a to je ujedno i predradnja za izgradnju akumulacije Kamenska. I svakako jedan od najbitnijih projekata za našu županiju, izgradnja brze ceste Požega  autoput A3 za koji će uskoro biti prezentirana dokumentacija" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Župan je za ovaj tjedan najavio i dolazak ministra državne imovine Gorana Marića te ministrice kulture Nine Obuljen Koržinek.

Pročitano 2683 puta