Ponedjeljak, 03 Srpanj 2017 13:32

Održan sastanak Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem

Pod predsjedanjem predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića, nakon sastanka Vlade RH sa županima, u Županijskoj vijećnici održan je sastanak Savjeta za Slavoniju, Baranju i Srijem. Savjetu su uz ministre i župane pet slavonskih županija nazočili i predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović, saborski zastupnici te gradonačelnici i načelnici. Na dnevnom redu bili su poljoprivreda, ruralni razvoj i zapošljavanje. Župan Alojz Tomašević u svom izlaganju je rekao:" Za Požeško-slavonsku županiju od iznimne je važnosti brzi izlazak na autocestu jer bez toga ne možemo očekivati ni velike investicije, ali ni zaustavljanje oslaska mladih ljudi iz naše županije. Također je vrlo bitna i akumulacija Kamenska kojom će se, osim zaštite od voda, omogućiti navodnjavanje i razvoj turizma. Centar kompetencija u poljoprivredi koji je trenutno u provedbi dovest biti će predvodnik razvoja poljoprivrede u našoj županiji". Ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac istaknula je kako su od prošle sjednice Savjeta udvostručena sredstva europskih fondova iz četiri operativna programa ruralnog razvoja. Ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić također je naglasio kako se sada znatno bolje raspolaže sredstvima EU fondova te rekao :"Upravo u pet slavonskih županija doći će veća količina novca kroz natječaje koji će se uskoro raspisati. Čudo se neće dogoditi preko noći, ali uvjeren sam kako će Slavonija ubrzo biti u sredini a kasnije i u vrhu razvijenosti Republike Hrvatske".

Pročitano 2144 puta