Četvrtak, 13 Srpanj 2017 07:57

Koordinacija župana s gradonačelnicima i načelnicima

U Planinarskom domu Omanovac održana je Koordinacija župana s gradonačelnicima i načelnicima. Kao i do sada, sastanak je održan radi podizanja kvalitete rada unutar županije te s ciljem što bolje suradnje jedinica lokalne samouprave sa županijom. Točke dnevnog reda bile su; mreža škola, uvođenje širokopojanog interneta, kalendar manifestacija koje se održavaju u županiji te projekt "Zaželi," za pomoć u kući starijim i nemoćnim osobama. "Razgovor o mreži škola vodimo upravo sada kada su u tijeku upisi, a neke situacije moramo zajednički definirati. Preporuka je da djeca pohađaju škole sukladno mjestu stanovanja. Neki roditelji djecu žele upisati izvan mjesta stanovanja što stvara dodatne probleme primjerice oko stanovanja ili prijevoza. Naš je stav jasan: Niti jednu školu nećemo "ugasiti" pa očekujemo da te škole učenici i pohađaju, tim više što kroz projekte energetske obnove nastojimo stvoriti svima podjednako dobre uvjete za školovanje i rad bez obzira o kojemu je dijelu županije riječ. Kalednar događanja moramo uskladiti radi bolje organizacije u turističkom smislu, pa očekujemo angažman svih turističkih djelatnika iz naših gradova i općina sa područja županije, kao i čimbenika povezanih sa razvojem turizma. U ime Vlade RH nedavno je predstavljen Projekt "Zaželi" a županija će vjerojatno biti nositelj svih tih aktivnosti u suradnji s gradovima i općinama. Za realizaciju ovoga Projekta želimo privući sredstva za pomoć obiteljima i starijima u selima, a predviđena su sredstva u rasponu od 900 tisuća do čak deset milijuna kuna koja mi aplicirajući želimo privući." - rekao je župan. 

Pročitano 2400 puta