Utorak, 18 Srpanj 2017 08:38

Ministar Marko Pavić predstavio projekt "Zaželi"

Ministar Marko Pavić sastao se, u Velikoj vijećnici Županije, sa gradonačelnicima i načelnicima te županom Alojzom Tomaševićem. Razgovaralo se o projektu, prema kojem je osigurano oko 400 milijuna kuna, od kojih dio treba povući i Županija. U projekt "Zaželi" ukupno na razini Republike Hrvatske bi bilo uključeno oko 15 000 ljudi, od kojih jedan dio zaposlenih, a drugi dio korisnika. Na nedavno održanoj Koordinaciji župana s gradonačelnicima i načelnicima projekt "Zaželi" bio je jedna od glavnih tema. Svi gradovi i općine spremne su za prijavu za projekt.

Nakon sastanka, održana je i radionica na temu navedenog projekta. Projekt je vrijedan preko 400 milijuna kuna i financirati će se u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020. iz sredstava Europskog socijalnog fonda. Cilj projekta je omogućiti zapošljavanje ženama koje su u najnepovoljnijem položaju na tržištu rada. Na poziv se mogu prijaviti jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave i udruge, a obavezni partneri na projektu su regionalni i područni uredi Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Centri za socijalnu skrb.

Pročitano 2753 puta