Petak, 08 Rujan 2017 08:01

U Kusonjama obilježena obljetnica pogibije hrvatskih branitelja

U organizaciji Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja Kusonje 91. obilježena je obljetnica pogibije dvadeset hrvatskih branitelja koji su na blagdan Male Gospe 1991. godine stradali u četničkoj zasjedi u Kusonjama te trojice njihovih suboraca koji su dvije godine kasnije stradali od podmetnute mine prilikom komemoracije. U sklopu komemoracije položeni su vijenci kod spomen obilježja u Rakovom potoku odakle je krenuo Mimohod istine do kapelice Male Gospe u Kusonjama gdje su počast odala brojna izaslanstva među kojima i izaslanik predsjednice Republike Hrvatske general Mile Ćuk, izaslanik Vlade Republike Hrvatske ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Josip Đakić, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno županom Alojzom Tomaševićem te izaslanstvo Bjelovarsko-bilogorske županije predvođeno županom Damirom Bajsom. Misu zadušnicu za hrvatske branitelje predvodio je bjelovarsko-križevački biskup msgr. Vjekoslav Huzjak.

Pročitano 2261 puta