Petak, 06 Listopad 2017 12:21

Čestitka župana povodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske

Dragi žitelji Požeško-slavonske županije,

u znak sjećanja na dan kada je Hrvatski sabor 1991. godine jednoglasno donio Odluku o raskidu svih državnopravnih veza Republike Hrvatske s bivšom državom SFRJ 8. listopada slavimo kao Dan neovisnosti. Sjećamo se s ponosom vremena u kojem je Hrvatska, izvrgnuta agresiji, pokazala odlučnost i hrabrost, a sa velikom zahvalnošću sjećamo se naših hrvatskih branitelja koji su najzaslužniji za izborenu slobodu i neovisnost naše Domovine. Tim povodom u ime vijećnika Županijske skupštine, svojih zamjenika i svoje osobno svim stanovnicima Požeško-slavonske županije kao i Republike Hrvatske čestitam Dan neovisnosti, a posebno hvala onima koji su svoje živote utkali u temelje slobodne i neovisne hrvatske države.

                                                                                                                           Vaš župan Alojz Tomašević

Pročitano 2962 puta