Petak, 13 Listopad 2017 09:08

Županijska razvojna agencija dobila potporu od milijun kuna

Regionalna razvojna agencija Požeško-slavonske županije Panora potpisala je Sporazum sa Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova EU prema kojemu ostvaruje financijsku potporu od milijun kuna. Direktorica Panore Senka Horvat pojasnila je što to donosi Požeško-slavonskoj županiji:" Panora je regionalni koordinator akreditiran od Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU za provođenje politika regionalnog razvoja na području Požeško-slavonske županije. Namjera Ministarstva je ojačati regionalne koordinatore na terenu te im dodijeliti javne ovlasti ne samo u smislu novih obveza nego i dodatnih financija. To donose i izmjene Zakona o regionalnom razvoju a prvi poslovi koordinatora definirani su kroz navedeni Sporazum". Voditelj projektnog tima dr.sc. Anton Devčić rekao je kako će financijsku potporu od milijun kuna utrošiti u iduće dvije godine:" Dobivenu financijsku potporu utrošit ćemo kroz dvije komponente. Prva je sudjelovanje u izradi Nacionalne razvojne strategije do 2030. godine, a druga Program pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova. Mi smo delegirani od strane Ministarstva za raspisivanje natječaja na koje se mogu prijavljivati općine i županija, a kroz koje oni mogu ostvariti određena sredstva za pripremu projektnih dokumentacija. Na raspolaganju je 6,4 milijuna kuna". Regionalna razvojna agencija Požeško-slavonske županije Panora trenutno u pripremi i provedbi  ima projekte ukupne vrijednosti oko sto milijuna kuna.

Pročitano 3972 puta