Utorak, 31 Listopad 2017 09:32

Završena energetska obnova Đačkog doma u Požegi

Povodom završetka projekta Energetska obnova zgrade Đačkog doma Požega danas je održana završna konferencija kojoj je nazočio i pomoćnik ministrice regionalnog razvoja i fondova EU Davor Huška. Ukupna vrijednost navedenog projekta iznosi oko 1,5 milijuna kuna financiranih od strane Europskog fonda za regionalni razvoj, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Požeško-slavonske županije. Energetskom obnovom zgrade obuhvaćena je toplinska izolacija vanjskog zida, toplinska izolacija ukopanih dijelova ovojnice, toplinska izolacija krova iznad grijanog prostora, toplinska izolacija stropa prema negrijanom tavanu te zamjena vanjske stolarije čime je ostvarena ušteda od 67% energije za grijanje/hlađenje na godišnjoj razini. Završetkom ovog projekta završeno je pet od sedam projekata energetske obnove u sklopu pilot projekta, dok je na zadnjem natječaju odobreno još 12 projekata energetske obnove za škole na području Požeško-slavonske županije.

Pročitano 2653 puta