Subota, 02 Prosinac 2017 12:32

Otkriveno spomen obilježje na Papuku u čast poginulim hrvatskim braniteljima

Povodom 26. obljetnice pogibije jedanaestero hrvatskih branitelja na Bazi Papuk danas je otkriveno novo Spomen obilježje. Otkrivanju spomenika nazočili su obitelji poginulih hrvatskih branitelja, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović general Mladen Markač, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske Andreja Plenkovića ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik ministra obrane Damira Krstičevića brigadir Niko Jurilj, zastupnik u Hrvatskom saboru Franjo Lucić, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević,  gradonačelnik grada Požege Darko Puljašić te mnogi drugi. Župan Tomašević tom prigodom je rekao:" Nalazimo se ovdje na spoju dvije županije, na Papuku, gdje se 1991. godine branila Hrvatska. Jedanaest heroja. jedanaest hrvatskih vitezova na ovome mjestu dali su ono najdragocijenije što su imali, svoje živote. Ovo spomen obilježje, ovih jedanaest stupova od vječnog materijala, daju poruku da njihovi životi nisu pali uzalud, da oni žive vječno". Molitvu je predvodio velečasni Mario Sanić župnik župe sv. Augustina, a učenici područne škole Tomo Perić iz Buka, koja nosi ime po poginulom hrvatskom branitelju, pročitali su svoje literarne uratke. Arhitektonsko rješenje za spomen obilježje dao je poznati arhitekt Andrija Rusan.

Pročitano 2404 puta