Ponedjeljak, 04 Prosinac 2017 07:37

Održana prezentacija brze ceste Požega - Staro Petrovo Selo (A3)

U organizaciji Požeško-slavonske županije danas je održana prezentacija izgradnje brzih cesta na području Požeško-slavonske županije, s posebnim naglaskom na brzu cestu Požega - Staro Petrovo Selo (A3). Prezentaciju su održali predstavnici Hrvatskih cesta te su iznijeli i planirane rokove početka i završetka gradnje sa financijskim vrijednostima. "S ponosom mogu reći da ovdje u Požegi prezentiramo ono što Vlada RH u ovom razdoblju planira investirati, a to je deset puta više sredstava za ovu županiju nego u periodu od 2013. do 2017. godine. Naime, od 2017. do 2020. godine u Požeško-slavonsku županiju planiramo investirati više od 48 milijuna kuna u izgradnju cesta" rekao je član Uprave Hrvatskih cesta Alen Liverić. Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević bio je izrazito sretan zbog navedenog projekta te je tom prigodom  rekao: "Ispred Požeško-slavonske županije sretan sam i ponosan da ono o čemu se govorilo dugi niz godina danas počinje s prezentacijom i siguran sam vrlo skoro i realizacijom ovog važnog projekta. Za našu županiju je izlaz na autocestu pitanje opstojnosti. Potpisani su i vrijedni ugovori vezani uz aglomeracije. a i ovaj projekt potvrdni je odgovor na pitanje da li Slavonija i ova županija imaju pravo jednako biti razvijeni kao i ostala Hrvatska. Ovakvi projekti s Vladom Republike Hrvatske  koja je to jasno naznačila, siguran sam, potaknut će i gospodarstvenike da ovu infrastrukturu koja se gradi kapitaliziraju otvaranjem novih radnih mjesta čime se jamči i ostanak mladih ljudi na ovom prostoru". Izgradnja brze ceste Požega - Staro Petrovo Selo trebala bi početi najkasnije za dvije godine,a vrijednost radova procjenjuje se na preko 850 milijuna kuna.

Pročitano 3788 puta