Četvrtak, 08 Ožujak 2018 07:46

Održan sastanak Stožera civilne zaštite

U Županijskoj vijećnici danas je održan sastanak Stožera civilne zaštite Požeško-slavonske županije na kojem se razmotrilo trenutno stanje i eventualna mogućnost ugroza od poplava uslijed otapanja većih količina snijega. "U kontaktu smo cijelo vrijeme i sve službe od vatrogasaca, policije, do dežurnih službi spremne su za aktivnosti u slučaju potrebe. Prateći trenutno stanje, kada je riječ o vodostajima, ne očekujemo značajnije prijetnje od Orljave. Problem očekujemo ako se brzo bude topio snijeg na Papuku gdje ga još ima do 70 cm i nažalost uvijek je pripadajući prostor ugrožen, pogotovo prema Pleternici. Upravo trajno rješenje obrane od poplave je ono na čemu smo proteklo vrijeme radili, završili smo projekt i očekujemo gradnju dvometarskog nasipa kako bi zaštitili naselja i prostore nizvodno od Požege" rekao je župan Alojz Tomašević.

Pročitano 2662 puta