Četvrtak, 11 Listopad 2018 14:24

Sastanak o projektu ''Slavonija, Baranja i Srijem''

Dana 10. listopada 2018. godine predstavnici Regionalnog koordinatora Požeško-slavonske županije i Upravnog odjela za gospodarstvo i graditeljstvo održali su sastanak s predstavnicima Svjetske banke kako bi ih upoznali sa stanjem u Požeško-slavonskoj županiji, o projektima koji se provode i projektima koji su pripremi te o mogućnostima daljnje suradnje u projektu Slavonije, Baranje i Srijema na provedbi projekata i privlačenju potencijalnih investitora, kao i sa nadležnošću Požeško-slavonske županije u procedurama (dozvolama, suglasnostima, inspekcijama, programima poticaja i sl.) prema privatnom sektoru.

Projekt Slavonija, Baranja i Srijem uključuje provedbu nekoliko novih mjera, a one najvažnije omogućuju projektima s područja manje razvijenih županija prednost u sufinanciranju putem izravnih dodjela, kao i mogućnost da ostvare dodatne bodove prilikom odabira projekata u otvorenim postupcima dodjele bespovratnih sredstava. Cilj Projekta Slavonija, Baranja i Srijem jest omogućiti ljudima ostanak i opstanak u Slavoniji kroz ulaganja u gotovo sve segmente života od dječjih vrtića, škola pa do osiguravanja novih radnih mjesta i razvoj poduzetništva, kulture, turizma te poljoprivrede. Iz Vlade RH često su komunicirali kako je Projektom Slavonija, Baranja i Srijem Vlada RH osigurala najveće ulaganje u Slavoniju tijekom posljednjih 15 godina i kako se konačno upravlja razvojem istočne Hrvatske te da se novim projektima stvaraju novi lanci vrijednosti kako bi se područje Slavonije transformiralo iz radno intenzivnog u tehnološki intenzivno i prije svega konkurentno područje.

Pročitano 2082 puta