Srijeda, 31 Listopad 2018 11:49

Polaganje vijenaca povodom blagdana Svih svetih

Povodom blagdana Svih svetih na groblju sv. Ilije svečano su položeni vijenci i zapaljene svijeće za sve poginule hrvatske branitelje i civilne žrtve Domovinskog rata. Vijence su položili predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, predstavnici vojske i policije te predstavnici Požeško-slavonske županije i grada Požege.

U ime Požeško-slavonske županije počast su odali župan Alojz Tomašević, u pratnji zamjenika Željka Jakopovića i Vedrana Neferovića. Molitvu je predvodio vojni kapelan Željko Volarić.

Na svetkovinu Svih svetih požeški biskup Antun Škvorčević predvodit će euharistijsko slavlje na požeškom groblju sv. Ilije u 15,30 sati, a na Dušni dan u požeškoj Katedrali svetu misu u 18,30 sati. Nakon toga slijedi u kripti Katedrale molitva za sve preminule grada Požege, osobito za hrvatske branitelje.

Pročitano 2388 puta