Utorak, 06 Studeni 2018 07:22

Konstituiranje i izbor predsjednika županijskog vijeća učenika

Dana 05. studenog 2018. godine u Velikoj vijećnici Požeško-slavonske županije u Požegi, Županijska 7 održana je Konstituirajuća sjednica Županijskog vijeća učenika na kojoj je izabran novi predsjednik Županijskog vijeća učenika naše županije. U izboru su sudjelovali predstavnici osnovnih i srednjih škola te je između šest kandidata za predsjednika izabran Ivan Zeba, učenik Prirodoslovno-matematičke gimnazije u Požegi koji će učenike osnovnih i srednjih škola Požeško-slavonske županije zastupati u Nacionalnom vijeću učenika Republike Hrvatske.

Za Zamjenicu Predsjednika Županijskog vijeća učenika izabrana je Petra Supan iz Ekonomske škole u Požegi.

Primarni zadatak Županijskog vijeća učenika je predstavljanje učenika u svim pitanjima na županijskoj razini koja se odnose na njih, njihov rad i odgojno-obrazovni sustav u javnosti i institucijama od značaja za odgojno-obrazovni sustav i učenike.

Pročitano 2831 puta