Ponedjeljak, 19 Studeni 2018 12:07

27. obljetnica stradanja Vukovara u Domovinskom ratu

Povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. i 27. obljetnice stradanja Vukovara u Domovinskom ratu, državna i druga izaslanstva položila su vijence i zapalila svijeće podno spomenika na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata odajući počast ubijenima i nestalima u obrani Vukovara, slomljenoj 18. studenoga 1991. nakon gotovo tromjesečne opsade grada od strane bivše JNA i srpskih paravojnih postrojbi je. Ulicama grada Vukovara u Koloni sjećanja kojom je u nedjelju obilježena 27. obljetnica stradanja toga grada u Domovinskom ratu prošlo je, po procjeni vukovarskih gradskih vlasti, oko 65.000 domoljuba.

Molitvu za ubijene i nestale u agresiji bivše JNA i srpskih paravojnih postrojbi na Vukovar molio je nadbiskup đakovački i osječki mons. Đuro Hranić a svetu misu predvodio je željezanski biskup Egidije Ivan Živković. Nakon svete mise državna izaslanstva položili su vijence i zapalili svijeće i kod spomen obilježja na Ovčari, a potom se u Palači Srijem održao sastanak predsjednika Vlade  Andreja Plenkovića s hrvatskim županima. Ispred Požeško-slavonske županije prisutan je  bio župan Alojz Tomašević koji je odao svoju  počast svim poginulim i nestalim braniteljima.

Pročitano 2327 puta