Utorak, 20 Studeni 2018 13:13

Karate-do klub Požega na prijemu kod župana

U prostorima Županije župan Alojz Tomašević ugostio je Karate-do klub Požega, na čelu s predsjednikom Zdenkom Orozom te pet članova. Karate-do klub Požega sudjelovao je na 46. europskom natjecanju u karateu u Portugalu kao jedini predstavnik Hrvatske u Wado Kai stilu karatea na kojemu je članica kluba osvojila brončanu medalju.

- Na natjecanju smo imali 5 natjecatelja od kojih su 2 djevojke i 3 dečka. Naša članica Elizabeta Ružičić koja je svoj život posvetila tome trenutno volontira u Mađarskoj te je došla iz Budimpešte u Portugal kako bi mogla sudjelovati na natjecanju te je osvojila 3. mjesto. Ona danas nije ovdje s nama no željela je da naglasim kako tu medalju poklanja svim žrtvama rata u Vukovaru. Četvrto mjesto je osvojio Luka Brus što je također uspjeh  malog kluba kao što je naš.  – rekao je predsjednik kluba i trener Zdenko Oroz te zahvalio županu Alojzu Tomaševiću na podršci u prijašnjim natjecanjima i radu kluba.

Predsjednik Zdenko Oroz također je naglasio kako su u Portugalu stvorili dobar odnos s organizacijom te su dobili priliku da iduće godine organiziraju tehnički seminar pod pokroviteljstvom Europske Wado Kai federacije. Na seminaru će biti prisutni glavni instruktori za tehnički dio iz Engleske te iz Mađarske, a povodom toga da će se seminar održati u Hrvatskoj, prisutni bi trebali biti predstavnici BiH i Makedonije sa statusom gosta. 

- Ovaj seminar je dio priprema za sljedeće Wado Kai prvenstvo i samim time za par godina ćemo moći podnijeti kandidaturu da se jedno europsko natjecanje toga tipa održi u našoj Hrvatskoj i našoj županiji. Takvo natjecanje broji  oko 500 natjecatelja iz 22 zemlje i smatram da bi to bila jedna lijepa promocija za Požeško-slavonsku županiju kao i cijelu Hrvatsku. – rekao je Zdenko Oroz.

Župan Alojz Tomašević zahvalio im se na uručenoj zahvalnici te im poručio kako će Županija i dalje biti tu da pruži financijsku potporu za svako iduće natjecanje.

- Čast mi je da ste danas ovdje i da mogu čuti o vašim postignućima i rezultatima. Ponosan sam jako što predstavljate našu zemlju i Županiju u svijetu i natrag nam donosite medalje i priznanja. Samim time pokazujete kako mladi ljudi iz naše male Hrvatske mogu postići velike stvari te pronosite i našu zastavu, našu himnu i naš kraj. Također sam ponosan što je Elizabeta kao mlada djevojka svoju medalju posvetila svim stradalima u Vukovaru i tako pokazala da mladi ljudi znaju što se događalo u Domovinskom ratu, da znaju za stradanja i da to cijene. Ta gesta označava da je u naše mlade ljude usađeno i domoljublje i to je garancija da Hrvatska ima budućnost u takvim mladim ljudima. Naša obveza je da vas mlade ljude i sportaše koji se žele natjecati uvijek podržimo u tome kako bi došli do još većih uspjeha.

Pročitano 1146 puta